Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17883 Liczba odpowiedzi: 158563

Żylaki - leczenie żylaków

Żylaki - przewlekła niewydolność żylna, zwana potocznie żylakami jest jedną z częstszych chorób układu krwionośnego. Objawiająca się widocznym przez powłoki skórne zgrubieniem i przebarwieniem żył, powstaje na skutek upośledzenia ich drożności i wzrostu ciśnienia hydrostatycznego w naczyniach. Bagatelizowanie i nieliczenie choroby prowadzi do zaburzeń w odżywianiu naczyń, czego konsekwencją są często owrzodzenia podudzi. Żylaki kończyn dolnych to poważny problem, nie tylko kosmetyczny, ale i zdrowotny. Wiele osób cierpi na żylaki - częściej kobiety niż mężczyźni. Żylaki kończyn dolnych należą do najczęściej spotykanych chorób, częstość występowania choroby rośnie z wiekiem. Ścianki żył wraz z wiekiem tracą swoją elastyczność i sprężystość, grubieją. Może ponadto dojść do uszkodzenia tzw. zastawek żylnych (kontrolują one przepływ krwi, tak aby płynęła ona tylko w kierunku serca). W przypadku nieprawidłowego działania zastawek krew spływa z powrotem do nogi, nie przesuwa się w stronę serca i gromadząc się, powoduje powstanie żylaków. Czynnikiem ryzyka jest siedzący (np. praca w biurze, kierowca) lub stojący (np. fryzjer, sprzedawca) tryb życia. W przypadku takiego stylu życia należy zadbać o usprawnianie krążenia w nogach. Najprostszym sposobem są częste spacery, rekreacyjna jazda na rowerze, pływanie, itp. Ruch jest bardzo istotnym czynnikiem profilaktycznym. Aktywność fizyczna powoduje uruchamianie tzw. „pompy łydkowej”. Skurcze mięśni nóg pobudzają krążenie żylne, przepychając krew w kierunku serca.
gość gość

[02.02.15, 14:53]

Dobry Zgłoś »

Ale jak je leczyć? operacyjnie? dermatologicznie? jakie sa mozliwe sposoby, które byłyby skuteczne?

gość gość

[13.02.15, 13:43]

Bardzo dobry Zgłoś »

ja usuwałam laserowo i to podobno najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna metoda. musiałam usunąć bo groziła mi zakrzepica, która może doprowadzić nawet do śmierci więc z tym nie ma żartów. Ja korzystałam z usług gabinetu Wasylkowscy i jestem zadowolona.

gość gość

[10.04.15, 14:19]

Bardzo dobry Zgłoś »

Czy ten gabinet znajduje się w Warszawie? Szukam jakiegoś dobrego w stolicy

małgoś małgoś

[22.04.15, 14:55]

Bardzo dobry Zgłoś »

Tak, gabinet jest w Wawie, bo też z niego korzystałam i potwierdzam, że rzeczywiście pracują w nim dobrzy specjaliści.

gość gość

[27.12.16, 14:23]

Bardzo dobry Zgłoś »

Ja usuwałam żylaki na nogach w prywatnym gabinecie u doktora Kreffta w Centrum medyczne eMKaMED. Bardzo ładnie mi to zrobili i teraz mogę się cieszyć pięknymi nogami.

empiryczna empiryczna

[05.02.17, 19:25]

Bardzo dobry Zgłoś »

Maść VARIVE to remedium na między innymi złagodzenie objawów złego samopoczucia przy żylakach oraz zniesienie takich objawów, jak uczucie "mrowienia", pieczenie i zmęczenia nóg.

Wosk pszczeli, a również wyciąg z podmoru to w istocie rewelacyjne surowce.

Jest do kupienia dziesiątki maści oddziałujących tak, aby okiełznać tego typu schorzenie.

Żylaki, zakrzepica i pajączki są nadzwyczajnie niemiłą dolegliwością, dlatego warto sięgać po sprawdzone środki.

gość gość

[06.04.17, 05:24]

Bardzo dobry Zgłoś »

ja byłam w Bona Dea na zabiegu skleroterapia i przyznam, że bardzo mi pomógł.

Dodaj opinię:

Pozostało 4000 znaków.

Zaloguj »