Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17883 Liczba odpowiedzi: 158563

Żylaki odbytu - Hemoroidy - leczenie hemoroidów

hemoroidy, guzki krwawnicze - powstają na skutek poszerzenia żył splotu odbytniczego. Patogeneza: siedzący tryb życia, zawodnicze biegi długodystansowe, częste zaparcia, częste biegunki, skłonność dziedziczna, ciąża, nadciśnienie w żyle wrotnej
BMTfMr6rq BMTfMr6rq

[29.07.13, 15:39]

Bardzo dobry Zgłoś »

Witaj Andrzeju. 7 razy TAK to 7 punktf3w wynik całkiem fajny, ale sam przyznałeś, że z Twoim zriowdem nie jest rewelacyjnie. Na pewno warto popracować nad swoim stylem życia. Polecam jeść często a małymi porcjami 5 posiłkf3w dziennie na każdy tyle ile zmieści się w dwf3ch złączonych dłoniach (taka jest pojemność żołądka bez nadmiernego rozciągania). Zachęcam do zjadania dużej ilości warzyw, ryb i owocf3w.Co do puchnących nf3g to zapewne organizm potrzebuje więcej ruchu. Na początek wystarczy dość szybki spacer 3 razy w tygodniu. Oczywiście odstawienie alkoholu i picie minimum 2-3 litrf3w wody dziennie to podstawa i bez tego organizm nie będzie w stanie uzyskać rf3wnowagi.Choć zmiany te wydają się trudne do wprowadzenia, to w rzeczywistości tak jest tylko na początku organizm szybko przywyknie do nowych nawykf3w.Może warto rozważyć rf3wnież zakup ? Myślę, że Twojej wątrobie przydałoby się małe wsparcie.

zyga759 zyga759

[12.03.16, 20:33]

Bardzo dobry Zgłoś »

Moim zdaniem do takich hemoroidów, warto wybrać się do specjalistycznej przychodni. Jak nadal ktoś z was będzie miał takie problemy i jest z okolic Warszawy to warto wybrać się do przychodni MediSpace http://medispace.pl/proktologia/ , gdzie wykonują badania związane z tą chorobą. Po diagnozie będzie możliwe wybranie leczenia.

gość gość

[08.04.16, 13:51]

Bardzo dobry Zgłoś »

tak z hemoroidami nie ma zartów jednak biorą się one głównie z 2 czynników. Zaparć i siedzącego trybu życia. Na zaparcia polecam dicopeg dzięki któremu unikniesz silnego parcia powodującego hemoroidy.

Dodaj opinię:

Pozostało 4000 znaków.

Zaloguj »