Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17883 Liczba odpowiedzi: 158564
Kategoria: Pozostałe tematy
gość
gość [28.11.12, 15:34]
Odpowiedzi 6

Zespół jelita drażliwego - co jeść?

Moja pani doktor stwierdziła, że mam najprawdopodobniej zespół jelita drażliwego. Co powinnam wybierać do swojej diety? Czego unikać? Jak można walczyć z tą przypadłością? Czy można się jej całkowicie pozbyć?

Wypowiedzi

 • gość gość [28.11.12, 15:37]
  cytuj zgłoś link
  Nie ma sposobu trwałego wyleczenia z zaburzeń, postępowanie lecznicze ma tylko na celu złagodzenie objawów chorobowych. unikanie stresów odpowiednia dieta (zależna od postaci choroby). W formie zaparciowej zaleca się spożywanie pokarmów bogatych we włókna roślinne (albo suplementacja zawierającymi je preparatami) oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości niegazowanych płynów (minimum 1,5 litra/doba). W formie biegunkowej należy stosować dietę niskoresztkową oraz jedzenie produktów gotowanych, pieczonych lub duszonych. W obu przypadkach zaleca się eliminację mocnej herbaty, kawy oraz alkoholi. środki farmakologiczne – pełnią funkcję wspomagającą. W postaci bólowo-zaparciowej można stosować: środki antycholinergiczne (bromek oksyfenonium), drotawerynę, mebewerynę lub trimebutynę. W postaci biegunkowej można stosować: rifaksyminę, difenoksylat, loperamid, cholestyraminę. Przy wzdęciach: rifaksyminę, symetykon, dimetykon. Przy ciężkiej depresji z chudnięciem i bezsennością – amitryptylina. Chorzy z niepokojem – anksjolityki, ale dłuższa kuracja jest niewskazana. ostatnie doniesienia wskazują na korzystny wpływ melatoniny w dawce 3 mg przed spanie
 • gość gość [26.01.13, 15:55]
  cytuj zgłoś link
  zgadzam się z poprzednią wypowiedzią co to stosowanej diety, dołożyłabym do tego jeszcze bakterie kwasu mlekowego, ja sama stosuję lactoral, skutecznie wspomaga pracę całego układu pokarmowego
 • gość gość [30.01.13, 12:58]
  cytuj zgłoś link
  dieta to podstawa, ale widzę, że otrzymałaś bardzo dobre i konkretne wskazówki, jak się odżywiać, ale myślę, że warto byłoby się wspomóc preparatami, które pomogą w tych dolegliwościach. Moim zdaniem bardzo dobrym środkiem jest ten http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 ma szerokie zastosowanie, ale też jest bezpieczny dla naszego organizmu, wykorzystano w nim przede wszystkim właściwości papai.
 • gość gość [06.05.13, 12:27]
  cytuj zgłoś link
  tak na pewno nie można jeść wszystkiego i żeby być zdrowym i dobrze się czuć warto skorzystać z wszystkich porad lekarza, ściśle trzymać się diety, ale też takie środki jak wyżej wymieniony novipaye, na pewno nie zaszkodzą.
 • nike tn requin nike tn requin [04.06.14, 17:24]
  cytuj zgłoś link
  You know I love your blog!!!
  nike tn requin http://www.slots-enligne.fr/nike-tn-requin/
 • uggs sale uggs sale [11.08.14, 02:47]
  cytuj zgłoś link
  I抎 need to check with you here. Which is not one thing I usually do! I take pleasure in reading a submit that will make people think. Also, thanks for allowing me to remark!
  uggs sale http://www.uggbootsnow.org

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.