Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 16048 Liczba odpowiedzi: 131092
Kategoria: Seks / Seksuologia
gość
gość [17.02.12, 22:35]
Odpowiedzi 2

Antybiotyk a antykoncepcja !!!

Witam. Biore antybiotyk od paru dni oraz regularnie stosuje antykoncepcje w postaci tabletek..Dzisiaj kochalam sie bez dodatkowego zabezpieczenia - nie doszlo do wytrysku. Czy istnieje duze ryzyko zajscia w ciaze? Antybiotyk biore co 6godzin... Czy tabletki przy antybiotyku moga calkowicie stracic swoje dzialanie ochronne czy traca je poprostu w jakims stopniu?? Mam sie czego obawiac?

Najlepsza odpowiedź

gość gość [22.02.12, 20:32]
cytuj zgłoś link
Zawsze przy braniu antybiotyku powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ antybiotyk obniża działanie tabletek. I ryzyko zajście w ciąże staje się większe.

Pozostałe wypowiedzi

  • gość najlepsza gość [22.02.12, 20:32]
    cytuj zgłoś link
    Zawsze przy braniu antybiotyku powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ antybiotyk obniża działanie tabletek. I ryzyko zajście w ciąże staje się większe.
  • gość gość [12.03.12, 11:26]
    cytuj zgłoś link
    ale, skoro nie doszlo do wytrysku to nie masz co sie az tak przejmowac. i jeszxcze zalezy jakie tabletki bierzesz. jezeli te ,,starej generacji", ktore maja duze dawki hormonow - to wtedy ryzyko zajscia jest mniejsze. a jezeli te nowe - to wtedy ryzyko jest wieksze.
  • gość gość [12.03.12, 15:35]
    cytuj zgłoś link
    Jest przecież takie coś jak Asekurella - nie osłabia działania antykoncepcji przy jednoczesnym braniu antybiotyku.
  • gość gość [12.03.12, 18:42]
    cytuj zgłoś link
    W moim przypadku było tak, że brałam antybiotyk oraz stosowałam antykoncepcje. Doszło do stosunku i do wytrysku. Poszłam do ginekologa i dostałam niezłą lekcję. Okazało się, że tabletki hormonalne przy antybiotyku w ogóle nie działają a co najlepsze, brałam je jak witaminki. Jeżeli ma się zamiar brać inne tabletki wraz z koncepcyjnymi, powinno się wcześniej przerzucić na np. plasterki, które działają tak samo jak tabletki i najważniejsze - nie obniżają działania.
  • gość gość [12.03.12, 21:53]
    cytuj zgłoś link
    poczytaj ulotkę antybiotyku!! tam "na bank" na ten temat jest. w większości przypadków jest informacja, że obniża skuteczność antykoncepcji i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. dodatkowo - przecież przed wytryskiem mężczyzna w swoich "sokach" też ma plemniki.
  • gość gość [13.03.12, 13:44]
    cytuj zgłoś link
    PO pierwsze trzeba sprawidzic w ulotce czy obniza skutecznosc. I trzeba looknac do ulotki antykoncepcji czy mozna taki antybiotyk brac. I po trzecie zawsze trzeba inf lekarza ze sie stosuje antykoncepcje. Mozna dobrac leki ktore nie zaburzaja dzialania antykoncepcyjnego. Bardzo duzo antybiotykow nie zaburza!
  • gość gość [13.03.12, 14:31]
    cytuj zgłoś link
    zrobil ci dziecko
  • gość gość [13.03.12, 14:32]
    cytuj zgłoś link
    nic nie wylecialo spermy to moze wchlonelas macico
  • gość gość [13.03.12, 17:33]
    cytuj zgłoś link
    ale wy piszecie pierdoły tutaj, trzeba był powiedzieć lekarzowi o stosowaniu antykoncepcji wtedy zapisałby taki antybiotyk, który nie obniza skuteczności. bożże ludzka inteligencja mnie przeraża
  • anielica anielica [09.02.13, 19:26]
    cytuj zgłoś link
    w moim przypadku było tak: zaczęłam brać antybiotyk (amoksycyline) w 5 dniu tygodnia przerwy, miałam okres przez 4 dni, zaraz po tym jak skończył mi się okres współżyłam z narzeczonym (w dniu kiedy wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra). Oczywiście w porywie emocji zapomniałam o tym, że biorę antybiotyk :/ ale sprawdziłam ulotkę i nie było tam informacji o tym, ze może osłabić antykoncepcję, więc później kochaliśmy się jeszcze dwa razy w tygodniu po zakończeniu kuracji antybiotykowej. Jednak prawdopodobnie po antybiotyku dostałam wysypki i dużo czytałam informacji na ten temat w necie. Czytając dokładnie o antybiotyku jaki brałam spotkałam się z wieloma informacjami, że podczas jego zażywania może osłabić to działanie pigułek anty. Po 9 dniach od pierwszego współżycia (tego w trakcie brania antybiotyku) czuje bóle w brzuchu i mam białą obfitą wydzielinę. Czy może to świadczyć o ciąży? Wydaje mi się za wcześnie stwierdzać jej prawdopodobieństwo, ale za tydzień mam mieć mały zabieg chirurgiczny, a chyba jeśli jest się w ciąży to nie można przeprowadzać żadnych takich zabiegów, zwłaszcza że wiąże się to z przyjmowaniem silnych leków przeciwbólowych. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.