Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17864 Liczba odpowiedzi: 158180
Joasia
Joasia [10.05.11, 12:11]
Odpowiedzi 6

Ból kręgosłupa a tabletki przeciwbólowe?

Doradźcie mi, mam bóle kręgosłupa a nie sądzę, żeby tabletki przeciwbólowe były najlepszym rozwiązaniem. Do jakiego specjalisty powinnam się udać? I jak można chwilowo uśmierzyć takie bóle, nie chcę się uzależnić od tabletek przeciwbólowych.

Najlepsza odpowiedź

Joasia Joasia [14.05.11, 11:53]
cytuj zgłoś link
Wykonuję pracę fizyczną, pracuję w fabryce i cały czas jestem na nogach i jeszcze do tego mam skoliozę. Sądzicie, że wizyta u ortopedy byłaby niezbędna?

Pozostałe wypowiedzi

 • gość gość [10.05.11, 12:38]
  cytuj zgłoś link
  nie panikuj nie uzależnisz sie
 • gość gość [10.05.11, 14:17]
  cytuj zgłoś link
  Po pierwsze należy postawić pytanie: dlaczego boli cie kręgosłup? Miałaś uraz? Wykonujesz pracę fizyczną? Masz wadę postawy? Jeśli tak - ortopeda. Jeśli chorujesz na zapalenie korzonków nerwowych, masz neuralgie, nerwobóle - neurolog. Bój pochodzący z mięśni/stawów nasila sie przy ruchu, ból pochodzenia nerwowego jest stały, wrażliwy na zimno. Biorąż silne środki p/bólowe możesz sie uzalażnić, ale szybciej rozwalisz sobie układ pokarmowy. Polecam żele i maści, ogrzewanie (delikatne ciepło ok 40-45 stopni Celsjusza), jeśli jest to uraz lub ból jest ostry ochładzanie tego miejsca. Dobrze ci zrobią ćwiczenia relaksujące, delikatna gimnastyka, masaże.
 • Joasia najlepsza Joasia [14.05.11, 11:53]
  cytuj zgłoś link
  Wykonuję pracę fizyczną, pracuję w fabryce i cały czas jestem na nogach i jeszcze do tego mam skoliozę. Sądzicie, że wizyta u ortopedy byłaby niezbędna?
 • gość gość [17.05.11, 14:04]
  cytuj zgłoś link
  Jeśli masz skoliozę i pracujesz fizycznie ból nie ustąpi. Bez odpowiedniego leczenia, coraz trudniej będzei go zamaskować lekami. Za kilka lat czeka cię zwyrodnienie kręgosłupa i głodowa renta. Zastanów się czy chcesz tak żyć. Według mnie czeka się przynajmniej kilkumiesięczna rehabilitacja i zmiana pracy na mniej obciążającą. Zacznij od ortopedy.
 • gość gość [10.06.11, 01:31]
  cytuj zgłoś link
  Ja sama ciężko pracowałam, a miałam problemy z kręgosłupem. Po jakimś czasie pojawiły się bóle, a ja łykałam tabletki przeciwbólowe-kręgosłup się posypał, wiele leków już na mnie nie działa, teraz siedzę na rencie i zasiłku, mieszkam z rodziną.Nie radzę bawić się w tabletki-ja najpierw brałam słabsze, później coraz mocniejsze, bo organizm się przyzwyczajał, a teraz Morfina jest na mnie za słaba. A jeśli ktoś uważa, że tabletki na ból nie uzależniają itp., to się mylą, bo łatwo się uzależnić i później nawet jak przestaje boleć i odstawi się tabletki, to później człowiek czuje się jak narkoman na głodzie i później dalej łyka tabletki. Od tabletek przeciwbólowych łatwo się uzależnić, a później jest duży kłopot z odstawieniem ich, a dodatkowo tabletki niszczą cały organizm, najgorzej jest z nerkami i wątrobą. Jak ktoś długo będzie łykać tabletki przeciwbólowe, to tak zniszczy sobie wątrobę i nerki, że jedynym ratunkiem będzie przeszczep, a jak ktoś łyka tabletki przeciwbólowe i lekarz kwalifikujący na przeszczep np. wątroby domyśla się, że ktoś po przeszczepie dalej by łykał tabletki przeciwbólowe i zniszczyłby sobie nową wątrobę, to po prostu lekarz nie zgadza się, żeby zrobić przeszczep, a chyba domyślasz się co to oznacza? A Ty musisz się przekwalifikować, wykonywać lżejszą pracę i pójdź do lekarza ortopedy, który zleci Ci badania i pewnie wyśle Ciebie na rehabilitację (w ciągu roku np. popołudniami w przychodni rehabilitacyjnej, żebyś przychodził po pracy, a w wakacje wyjazd do sanatorium) i trzeba się oszczędzać, bo jak masz chory kręgosłup i będziesz ciężko zasuwał, to możesz nawet trafić na wózek inwalidzki, więc lepiej zadbaj o siebie, a tabletki nie usuną przyczyny bólu
 • gość gość [13.03.15, 06:50]
  cytuj zgłoś link
  To do jakiego lekarza powinnaś się udać powinno być wcześniej zdiagnozowane. Możesz wybrać ortopedę, ale równie dobrze na leczenie kręgosłupa pomoże Ci neurolog. W moim przypadku padło to właśnie na tego drugiego http://walentynykaneurologgdansk.pl/, u którego aktualnie próbuję zwalczyć moją dolegliwość.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.