Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17885 Liczba odpowiedzi: 158626
Kategoria: Pozostałe tematy
krystyna
krystyna [26.02.12, 20:31]
Odpowiedzi 2

Co to jest śmierć kliniczna?

Czym jest śmierć kliniczna? Jak to się dzieje, że niektóre organizmy sobie z nią radzą? Czy mieliście styczność ze śmiercią kliniczną?

[godzinę temu] Załączone pliki:

Wypowiedzi

 • Q-gosc Q-gosc [29.02.12, 16:20]
  cytuj zgłoś link
  Są na ten temat ciekawe książki.wystarczy trochę po szperać. Wówczas sam znajdziesz odpowiedz na te kontrowersyjne Pytanie ;] Pozdrawiam .
 • gość gość [08.04.12, 12:15]
  cytuj zgłoś link
  Błędem natomiast jest enlziodadie psychologii od moralności.Tutaj zgoda, natomiast problem z psychologią widzę inny - niektf3rzy psychologowie prf3bują wywodzić z psychologii system moralny, co bywa niezwykle zgubne w skutkach (i prowadzi do często już wykpiwanego nawet w kulturze popularnej syndromu pt. "chcesz się poczuć dobrze? zostań egoistą i nie zwracaj uwagi na innych"). Spora w tym wina "psychologf3w" wypowiadających się do kolorowych pisemek, ktf3rzy prf3bują ludziom mf3wić, jak powinni żyć (co często sprowadza się do wykładf3w jakiegoś zideologizowanego hedonizmu). Tymczasem odpowiedzialny psycholog nie zajmuje się mf3wieniem ludziom, jak mają żyć, tylko rozwiązywaniem problemf3w.Nie mam dobrego zdania o psychologii. Z wielu źrf3deł wynika, że efekty działania psychologf3w są mierne.Chętnie poznam te źrf3dła. Najlepiej z dobrymi badaniami empirycznymi, porządną metodologią etc. Z reguły bowiem, jeśli ktoś rzuca tego typu wszechogarniające twierdzenia, to z reguły jego metodologia jest niewiele lepsza od owych hochsztaplerskich pseudoterapii, ktf3re krytykuje.W twierdzeniu, że obecna psychologia bardzo się zlewicowała, jest jakieś źdźbło prawdy. Choćby to, że jest nauczana na uniwersytetach, a na większości uniwersytetf3w krf3lują wszelkie odmiany marksizmu. No niestety.Marksizm to krf3luje głf3wnie na wydziałach humanistycznych, a wydziały psychologii w coraz mniejszym stopniu takowe są. Prawdą jest natomiast, że środowiska akademickie są w dużym stopniu lewicowe i są pod mocnym wpływem środowisk lewicowych, co prowadzi potem do kuriozf3w w stylu: badanie, czy terapie "utwierdzające" ludzi w orientacji homoseksualnej są skuteczne jest etyczne, a badanie, czy terapie "konwersyjne" są skuteczne już nie.
 • Muhammad Muhammad [09.04.12, 13:34]
  cytuj zgłoś link
  Iza pisze:Podoba mi się to co napisałaś w felcetonaih Droga do mistrzostwa . Zawsze miałam świadomość,że nie jest to prosta sprawa i, że nie wystarczy do tego sam talent. Gdyby tak było to potykali byśmy się o mistrzf3w, bo osf3b utalentowanych jest wbrew pozorom bardzo dużo.. Tylko, że nie każdy ma charakter i potrafi podjąć to wyzwanie, decydując się na ciężką pracę i wyrzeczenia. Przeszłam tę drogę i czuję się spełniona, chociaż w pewnym momencie wybrałam inne wartości (rodzina,macierzyństwo). Czy żałuję? Na pewno nie. Nigdy tak do końca nie będziemy pewni czy jak postąpili byśmy inaczej to osiągnęli byśmy więcej:)
 • gość gość [14.04.12, 22:07]
  cytuj zgłoś link
  For my English speaking roistivs: Didio suggested that Ia0should mention what is “CoolGray 6C”. Quoting the comment, it is one of the 1114 Pantone coloured inks, aa0light graya0one.Dziękuję za sugestię.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.