Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 17883 Liczba odpowiedzi: 158563
Esmeralda
Esmeralda [18.12.12, 09:33]
Odpowiedzi 34

Jak leczyć odleżyny?

Jak skutecznie walczyć z odleżynami? Mój dziadek od kilku tygodni jest unieruchomiony na wózku po udarze mózgu. Zaczęły mu się robić odleżyny na pośladkach. Co mogę zrobić, żeby temu zapobiec, jak to leczyć?

Najlepsza odpowiedź

jonasz jonasz [20.12.12, 20:59]
cytuj zgłoś link
A propo sudocremu ja jako tata postanowiłem zapoznać się z tą maścią dla mojego synka.I znalazłem sporo informacji o nim na https://www.facebook.com/malus(...)?ref=ts&fref=ts Pomocny fanpage jeśli chodzi o leki.

Pozostałe wypowiedzi

 • eli eli [18.12.12, 11:28]
  cytuj zgłoś link
  WItam, z tego co ja wiem polecam zastosowanie opatrunków ze srebrem. W zależności od rodzaju odleżnyny a w zasadzie jej stopnia (5 stopniowa skala). Moża było by spróbować działania na brzegi rany laserem (fizykoterapia) oraz polem magnetycznym. DO tego materac p-odleżynowy i jak najczęstrza zmiana pozycji ciała proszę jedynie uważać z kładzeniem dziadka na boku zdrowym wtedy jest mniej stabilny - użyc jakiegoś koca. Zmiana pozycji ciała zalecana co 1-2 godziny zmniejsza nacisk. Teraz, krótkie podsumowanie: odleżyna tworzy się w wyniku nadmiernego ucisku na dany obszar (najczęściej kostny) czego wynikiem jest odpłynięcie krwi z tego miejsca oraz w wyniku niedotlenienia danego obszaru. Nie kłaść prześcieradła na materac chyba, że przylega idealnie.
 • eli eli [18.12.12, 12:46]
  cytuj zgłoś link
  na temat stosowania soli są różne opinie (jak zawsze) ja ogólnie w łagodnych zmianach odleżynowych zalecam, a w ciężkich nie polecam. Ale najważniejsze, że pomogło. Pozdrawiam!
 • gość gość [18.12.12, 15:57]
  cytuj zgłoś link
  ciężka sprawa -musisz mieć specjalny materac na powietrze -on cały czas pompuje powietrze w różne strefy i masuje ciało . maść ze srebrem dobry pomysł ,nie stosowałem choć to logiczne .Miałem ten problem z tatą -odleżyny ,jest taki czas że nie dasz rady nic zrobić -dwie rzeczy się Panu Bobu nie udały: Starość i zęby.
 • gadzina gadzina [18.12.12, 18:37]
  cytuj zgłoś link
  Moja babcia używa materaca przeciwodleżynowy. Istotna też jest dieta wysokobiałkową- dużo serów, mleka i jogurtów.
 • kabaczek kabaczek [19.12.12, 10:45]
  cytuj zgłoś link
  wiem, że moja sąsiadka na odleżyny u swojej matki stosowała Sudocrem. Nie były to zaawansowane, ale dopiero tworzące się odleżyny i pomogło. Proponuję pójść i popytać w aptece:)
 • olesja olesja [19.12.12, 15:53]
  cytuj zgłoś link
  Sudocrem bardzo fajnie łagodzi bolące nas miejsca.Jest także przyjemny w zapachu,W aptece na pewno kupisz,nie jest drogi.Są małe i duże opakowania,
 • gość gość [20.12.12, 09:41]
  cytuj zgłoś link
  nasza babcia niestety przez prawie 2 lata leżała, odleżyny robiły się nawet na stopach, smarowaliśmy sudokremem, jakimś innym specjalnym oleistym płynem ale nazwy nie pamiętam, miała dodatkowo specjalny materac a nawet przycinaliśmy gąbki i podkładaliśmy pod ranę, aby na niej nie leżała i żeby mogła się wygoić.
 • jonasz najlepsza jonasz [20.12.12, 20:59]
  cytuj zgłoś link
  A propo sudocremu ja jako tata postanowiłem zapoznać się z tą maścią dla mojego synka.I znalazłem sporo informacji o nim na https://www.facebook.com/malus(...)?ref=ts&fref=ts Pomocny fanpage jeśli chodzi o leki.
 • monika123 monika123 [24.02.13, 22:57]
  cytuj zgłoś link
  ja przetestowałam (niestety) wiele specyfików i chyba największe uznanie zdobył u mnie balsam dr Beta AnTicubit, bo odleżyny najlepiej się goiły i na dodatek opakowanie jest bardzo wydajne
 • nowa4 nowa4 [07.03.13, 12:50]
  cytuj zgłoś link
  Sudocrem na pewno na początek leczenie odleżyn to dobry pomysł.Ale zależy też w jakiej fazie są te odleżyny.BO czasami sama maść nie wystarcza:/ Ale od Sudocremu można zacząć,na pewno złagodzi mu ból.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.