Społeczność pyta i radzi. Społeczność pyta i radzi. Dodaj do ulubionych »
Liczba pytań: 16361 Liczba odpowiedzi: 134186
Kategoria: Antykoncepcja
hanka
hanka [08.03.11, 11:21]
Odpowiedzi 2

Odstawienie antykoncepcji (Pytanie)

Od marca przestałam brać tabletki i zauważyłam, iż od paru dni pobolewają mnie jajniki. Odczuwam je, są takie jakby ciężkie, czasem bardziej coś zakuje. Czy taka reakcja jest dość powszechna? Wykluczam, że to może być odczuwanie owulacji gdyż nie mam innych objawów wskazujących aby to była owulacja i te bóle trwają trochę za długo bo już kilka dni. Czy ktoś tu miał podobnie jak ja, albo może dysponuje fachową wiedzą w tym zakresie? PS. jak wygląda sprawa zajścia w ciążę zaraz po odstawieniu antykoncepcji? Jest problem?

[godzinę temu] Załączone pliki:

Najlepsza odpowiedź

Nie podoba mi się 44% Podoba mi się! 56% (11 - 14)
gość gość [08.03.11, 13:48]
cytuj zgłoś link
Jeśli chodzi o zajście w ciążę zaraz po odstawieniu, to bywa różnie. Czasami organizm potrzebuje kilku miesięcy, żeby powróciła owulacja, ale najczęściej owulacja występuje już po kilku dniach po odstawieniu pigułek i zwykle uwalnianych jest wtedy po kilka komórek jajowych, więc trzeba uważać na mnogą ciążę :) To pobolewanie jajników może być spowodowane tym, że przyzwyczajają się do samodzielnego pracowania na Twoją równowagę hormonalną, ale może to być równie dobrze wina jakiegoś schorzenia. Popieram poprzedniczkę, uważam że powinnaś pójść do ginekologa, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, jeśli się martwisz.

Pozostałe wypowiedzi

  • Nie podoba mi się 48% Podoba mi się! 52% (12 - 13)
    gość gość [08.03.11, 11:53]
    cytuj zgłoś link
    Gdy zazywasz antykoncepcje regulują Ci się miesiączki, stają się mniej bolesne itp. przy odstawieniu tabletek wszystko może się lekko rozregulować i dlatego mogą Cię pobolewać jajniki. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości po mojej wypowiedzi idź do lekarza, on Ci wytłumaczy.
  • Nie podoba mi się 44% Podoba mi się! 56% (11 - 14)
    gość najlepsza gość [08.03.11, 13:48]
    cytuj zgłoś link
    Jeśli chodzi o zajście w ciążę zaraz po odstawieniu, to bywa różnie. Czasami organizm potrzebuje kilku miesięcy, żeby powróciła owulacja, ale najczęściej owulacja występuje już po kilku dniach po odstawieniu pigułek i zwykle uwalnianych jest wtedy po kilka komórek jajowych, więc trzeba uważać na mnogą ciążę :) To pobolewanie jajników może być spowodowane tym, że przyzwyczajają się do samodzielnego pracowania na Twoją równowagę hormonalną, ale może to być równie dobrze wina jakiegoś schorzenia. Popieram poprzedniczkę, uważam że powinnaś pójść do ginekologa, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, jeśli się martwisz.
  • Nie podoba mi się 40% Podoba mi się! 60% (8 - 12)
    gość gość [08.03.11, 13:50]
    cytuj zgłoś link
    mnie tez bolaly 2-3dni jak odstawilam tabletki, w trakcie brania tabl jajniki sie kurcza, sa nieaktywne jak przestajemy brac tabl to wracają do normalnego dzialania i do normalnej wielkosci. nie masz sie czym przejmowac narazie jak bole beda sie powtarzaly to mozesz isc do ginekologa zrobi ci usg i powie czy wszystko jest ok
  • Nie podoba mi się 43% Podoba mi się! 57% (9 - 12)
    gość gość [09.03.11, 12:16]
    cytuj zgłoś link
    Witaj.Ja zaszłam w ciąże zaraz po odstawieniu tabletek i teraz mam cudownego,zdrowego bobasa:) Jesli chodzi o jajniki to wybierz się do ginekologa na usg,żeby skontrolować czy wszystko jest w porządku.
  • Nie podoba mi się 79% Podoba mi się! 21% (15 - 4)
    nicole nicole [31.05.11, 23:48]
    cytuj zgłoś link
    Po odstawieniu tabletek wartoi obserwować swój organizm, jak cykl się ureguluje warto wyliczać sobie dni płodnei wtedy próbować. A ile czasu zajmie regulacja? To już kwestia indywidualna, ale nie powinno to trwać długo, jeżeli przed braniem tabletek było wszystko ok.

Dodaj odpowiedź

Odpowiada:
gość

Pozostało 4000 znaków.